DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

O mně

 
KDO JE ROBERTO?
 
Julio Castaňeda Rodríguez je profesionální kouzelník, žonglér a klaun, který od malička vystupuje pod uměleckým jménem Roberto. 
Kariéru započal v pouhých pěti letech, kdy si jej na castingu vybrali jako malého klauna do televizního pořadu. Již tehdy bylo rozhodnuto, jakým směrem se bude jeho život ubírat. 
Velký zlom v Robertově kariéře znamenal rok 1975, kdy obdržel půlroční stipendium ke studiu na Mezinárodní cirkusové škole v Moskvě. Zde patřil k jeho profesorům pantomimy mj. slavný Oleg Popov.
Po maturitě na gymnáziu získal angažmá v cirkuse, kde působil několik sezon. 
Kromě světa pod šapitó jej uchvátilo i divadlo a film - zahrál si ve dvou celovečerních filmech a ztvárnil řadu zajímavých rolí v malých oblastních divadlech, na několika hrách se podílel jako dramaturg.
 
V letech 1990-1994 absolvoval turné v Německu.
 
Ve Španělsku mnoho let moderoval vlastní dětský pořad s názvem Majolandia a jako umělec na volné noze odehrál tisíce nejrůznějších představení (městské slavnosti, firemní akce, soukromé oslavy aj). Dvakrát hostoval na světově proslulém festivalu Fallas ve španělské Valencii.  
Příležitostně působil také jako zdravotní klaun.

ROBERTO V ČESKÉ REPUBLICE

Roberto žije v ČR od roku 2008 a velmi rychle se stal jedním z nejoblíbenějších kouzelníků u nás. V letech 2009-2017 účinkoval v dětském zábavním a vzdělávacím pořadu Noeland, vysílaném na ostravské TV NOE. Na projektu se podílel též scénáristicky, celkem bylo vyrobeno jubilejních 100 dílů, které jsou pravidelně reprízovány. Již 5. sezonu jej můžete vídat ve známém zábavním parku Mirakulum Milovice, 8. rokem jej můžete potkávat na nedělním brunchi restaurace Hergetova Cihelna. Jeho představení si pravidelně objednává Česko-německá obchodní komora, České přístavy, Hanácká kyselka, obec Martiněves, hotel Ambassador Zlatá Husa, a mnoho dalších firem a institucí. 

Do svých vystoupení vnáší typický jižanský temperament, energii a radost ze života, miluje kontakt s publikem. Kouzlení a klaunování je jeho celoživotní náplní a vášní, triky nejen předvádí, ale i vymýšlí, je autorem několika know-how.